firma.infoblog.cz

Okna jsou vizitkou každé nemovitosti

Publikováno 19.07.2016 v 16:52 v kategorii REALITY, přečteno: 39x

Lidé si často kupují starší domy před rekonstrukcí. Je to totiž levnější a úpravy domu si mohou udělat přesně podle svých potřeb. První co se většinou rozhodnou měnit, jsou okna. Jenže výměna oken vůbec není tak jednoduchá, jak se může na první pohled zdát. Okna jsou přitom velice důležitá.

Plastová nebo dřevěná okna?
DůmVelice často se řeší otázka, zda jsou lepší plastová nebo dřevěná okna. Faktem je, že neexistuje žádná přímá odpověď. Velice totiž záleží na vlastnostech domu a vnitřní vlhkosti.

Pokud si pořizujete staré domy na prodej Praha, je velká pravděpodobnost, že budou vlhké. 

V takovém případě je důležité si uvědomit, že plastová okna budou zadržovat vlhkost uvnitř.

Pro starší domy jsou mnohem vhodnější dřevěná okna, protože dům dýchá. Dřevo má ale tendenci pracovat, na to je důležité myslet při jejich instalaci.

Kdybyste totiž okno zasadili nesprávně, mohlo by se vám stát, že se rozklíží. Pokud jste si pořídili dům u frekventované silnice, jsou lepší plastová okna. Ta totiž daleko lépe tlumí venkovní hluk.

Pozor na odstín

Určitě víte, že není bílá, jako bílá. Při výběru barvy oken, toto pravidlo platí dvojnásob. Špatně zvolená barva bude působit velice nehezky a kazit celkový vzhled domu. Je proto dobré si na výběru barev dát velký pozor.

Někteří lidé to řeší tím, že si okolí okna nechávají bez barvy a až po dosazení oken, vybírají barvu, která tvoří jakési orámování okolo okna.

Díky tomu barva plně koresponduje s barvou rámu okna. Jiný přístup vyžadují byty k pronájmu. Tam je důležité si okna měnit tak, aby celkový dojem domu vypadal dobře.

Velikost je důležitá

Pronájem domů Praha se v poslední době stal velice populární. Pokud i vy se chystáte pronajmout svůj dům, možná byste se měli zamyslet nad změnou oken.

Když jsou totiž u vašeho domu okna příliš malá, bude se vám hůře hledat podnájemník. Velká okna totiž znamenají hodně denního světla. Denní světlo je totiž pro člověka velice důležité. Příznivě působí na jeho psychický stav.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?