firma.infoblog.cz

Nejlepší je postavit dům na dobré adrese

Publikováno 16.07.2015 v 10:49 v kategorii POZEMKY, přečteno: 60x

Výběr vhodného pozemku pro stavbu vašeho domu, je jednou z nejdůležitějších věcí. Nezáleží jen na vzhledu okolí. Jistěže se tam musíte cítit dobře, ale je dobré sledovat i jiné aspekty. Například jak daleko stojí pozemek od vašeho zaměstnání. Jestli je v okolí lékař či školka. Případně zda jsou poblíž vašeho domu obchody či nákupní centra.

Tady jsem doma, tady je má zem
Pozemky

Při výběru pozemku pro výstavbu vašeho domu se přirozeně řídíte svými emocemi. Samozřejmě, že by se vám mělo líbit na místě, kde bude stát váš domov. Ne všechny informace jsou uvedeny v inzerátech na prodej pozemků

Vyvarujte se ukvapenému rozhodnutí. Navštivte vámi vybraný pozemek v denních i nočních hodinách. Pro výstavbu domu je vhodné si vybírat rovný terén nebo mírný svah. Zaměřte se i na podnoží stavební parcely. 

Od podnoží se totiž odvíjejí stavební náklady základů i celého domu. Pokud si nejste jisti, využijte služeb odborníků. Poradit se můžete se stavebními inženýry nebo i statiky.

Vybavenost okolí je důležitá

Už jste našli ideální pozemek pro stavbu domu? Teď je důležité se zaměřit na vybavenost v okolí. Informujte se jak daleko je mateřská školka či škola. Zjistěte si, zda je v blízkosti pozemku nákupní centrum či lékaři. 

Také se informujte na kvalitu dopravy. Zkuste si na vámi vybrané místo dojet hromadnou dopravou. Když si vybíráte stavební pozemek Praha, je dobré myslet na budoucnost. V neposlední řadě je důležité se zaměřit na stav přípojek energií.

Čistý vzduch se počítá

Významný faktor při výběru stavební parcely je kvalita ovzduší. Ta má totiž zásadní vliv na kvalitu bydlení. Kromě toho je znečištěný vzduch klíčový pro vývoj astmatu a alergií. Zjistěte si, v jakém množství jsou v ovzduší zastoupeny zejména oxidy síry, těžké kovy a prachové částice.

Dalším důležitým faktorem je hluk. Stavební parcela Praha by neměla stát v blízkosti frekventovaných silnic ani letiště či kolejí. Hluk totiž může způsobovat migrény a podrážděnost.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?